Kadın Dövmeci

Kalıcı Dövme

Günümüzde oldukça popüler olan dövmeler yaygın biçimde hemen hemen herkes tarafından vücutlarının bir bölgesine yaptırılmaktadır. Kalıcı olarak yapılan dövmelerde en önemli veya ise kesinlikle hijyendir. Ankara kalıcı dövme stüdyosunda var olanlar ve genelde dikkat edilmesi gereken detaylar:

 • Dövme uygulamasının yapılacağı mekanın temiz olması,
 • Malzemelerin dezenfekte edilmiş olması,
 • Dövme boyasının da steril ve tek kullanımlık olması,
 • Standartlara uygun ürün kullanılması,
 • İğne ve boya potalarının saklanması için saklama kaplarının olması,
 • Kişisel ürünlerin bulunması, (maske, eldiven vb.)
 • Ultrasonik yıkama makinesinin ve otoklav cihazının olması kalıcı dövme yapımı aşamasında mutlak suretle bulunması gerekenler arasında yer almaktadır.

Özellikle kalıcı dövme yapımı aşamasında dövmeyi yapacak olan kişinin sertifikasının, ustalık belgesinin, esnaf ve sanatkar sicil tasdiknamesinin ve mesleki faaliyet belgesinin olması gerekmektedir.

Ankara Kalıcı Dövme Nasıl Yapılır?

Kalıcı dövme yapılacak olan bölgenin itina ile temizlenmesi, kıl ve tüylerden tamamen arındırılması gerekmektedir. Bölge sonrasında su ve antibakteriyel sabun ile yıkanarak alkol, batikon gibi malzemelerle temizlenmektedir. Kağıt havlu ile kurulanan bölgeye öncesinde tasarımı yapılmış olan desenin sorunlu deriye temas ettirmeden özenle çizilmesi gerekmektedir.

Bunun için uygun bir kalemle çizimin yapılması ve kağıdın gereksiz yere kaydırılmaması gerekmektedir. Motifin tam olarak çıktığından emin olunmalıdır aksi halde görsel istenilenle örtüşmemiş demektedir. Ankara kalıcı dövme tüm işlerinde teknolojiyi en iyi biçimde kullanmaktadır. Kalıcı dövme sistemi için gereken ana malzeme dövme makinasıdır. Birçok marka ve modelin bulunduğu dövme makinalarında tercih yaparken kullanım alanına yönelik seçimlerin yapılması önerilmektedir. Delici olan sivri uçlar, boya en gerekli materyallerdir.

Bunun dışında makine özelliklerinden sesli ya da sessiz, yatay veya dikey, bobinli gibi seçenekleri kullanıcının tercihleri doğrultusunda belirlenmektedir. Dövme makinesinin alındığı firmanın kurulum aşamasında da yardımcı olması talep edilmelidir. Yetkilinin kurulumunu gerçekleştirmiş olduğu kurulum sonrasında kullanımı ve diğer detayları ile ilgili de bilgi alınması önerilmektedir.

Ankara Kalıcı Dövme Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Ankara kalıcı dövme yaptırırken doğru seçimler konusunda da bilinçli olmakta fayda vardır. Bir ömür taşınacak olan sanatsal çalışmanın sonraki yıllarda vücutta görünmesinin istenmemesi sıklıkla karşılaşılan bir sorun olarak karşılaşılmaktadır. Deriye nüfus eden dövmenin kişinin yaşam şeklini, ruhunu yansıtması gerekmektedir. Seçimlerin bu bakış açısı ile yapılması gerekmektedir. Birçok büyük şehirde kalıcı dövmecilik yapan dövme sanatçıları bulunmaktadır. İşin gerektirdiği gibi hareket eden bu kişiler her türlü önlemi ve kuralları yerine getirerek işlerini yapmaktadır. Aksine merdiven altı olarak tabir edilecek biçimde bu işi yapan kişilerinse hijyenden uzak biçimde dövme yapmaya çalıştıkları bilinmektedir. Dövmede hijyen oldukça önemlidir. Bu nedenle tercih ederken ortamın bu ana kurala uyup uymadığına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Ankara Kalıcı Dövme Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ankara kalıcı dövme stüdyosunda var olan ancak genel olarak yapım öncesinde dikkat edilmesi gerekenler:

 • Dövme yapılacak olan stüdyonun dikkatle incelenmesi, hijyen kurallarına uyup uymadığının belirlemesi,
 • Dövme sanatçısı ile tercih edilen motif üzerinde istişare yapılması ve fikrinin alınması,
 • Tercih edilecek olan dövmenin boyu, rengi ve motifleri ile ilgili tavsiyeler alınması,
 • Dövmelerin estetik unsurlarını içermesi,
 • Dövme stüdyosunda gereken belgelerin bulunması gerekmektedir.

Tüm bu hususlar Ankara kalıcı dövme stüdyosunda bulunmaktadır.

İletişim

Copyright © 2024 Tüm Hakkı Saklıdır.