Kadın Dövmeci

Kalıcı Makyaj

Günün her saatinde güzel görünmek isteyen kadınlar için mucizevi bir uygulama olan kalıcı makyaj kaş, kirpik, dudak ve daha birçok bölgeye uygulanabilmektedir. Ankara kalıcı makyaj stüdyosunda istenilen tonlarda yapılabilen uygulama ile estetik bir görünüme kavuşmakta mümkündür. Kalıcı makyaj uygulaması bölge renk tonuna uygun olan pigmentlerin deri altına enjekte edilmesi ile tamamlanmaktadır. Uygulama sürekli makyajlı olarak görünmek isteyen kişilerin sıklıkla başvurduğu yöntemler arasında yer almaktadır. Kalıcı makyaj işlemi ile kişiler sevdikleri tonlardaki makyajı ciltlerine uygulatabilmektedir. İstenildiğinde de farklı tonlarda makyaj uygulamalarını kalıcı makyajın üzerine uygulamak mümkün olmaktadır. Sürekli olarak makyajlı görünmek isteyen kişiler için oldukça pratik bir uygulama olan kalıcı makyaj ile günlük makyaj yapma konusunda üşenenler ya da zamanı olmayanlar bu yolla zamandan tasarruf edebilmektedir.

Ankara Kalıcı Makyaj Yapılan Bölgeler

Kaş için yapılan kalıcı makyaj uygulaması genellikle şekilsiz ve dağınık kaş sahibi olan kadınlar için uygulanmaktadır. Ten rengine uygun pigmentin belirlenmesi ile doğal görünüm kazandırılması hedeflenmektedir. En uygun uygulama iğnesi kullanılarak pigment işleme alınmaktadır. Kaşların çıkış yönünden başlamak sureti ile son uzama noktasına kadar işlem tekrarlanmaktadır. Her iki kaşın bitmesinin ardından iki hafta sonra aynı işlemin tekrar etmesi gerekmektedir. Bu şekilde rengin uyum sağlayıp sağlamadığı da kontrol edilebilmektedir. Renk açılması olması durumunda da gereken tonlama işlemi yapılmaktadır. Ortalama 9 ay süre ile kalıcılığını koruyan makyajın ömrünün daha uzun olması için 2 haftalık balm işlemi uygulanmaktadır. Ankara kalıcı makyaj dudak için yapılan uygulamalarda kaş renk seçeneğinden daha fazlasına sahip olan dudaklarda tonlar gül kurusundan mor renge varana kadar kullanılmaktadır. Genel olarak; gül kurusu, pembe ya da gold tonların tercih edildiği seçimlerde uygulama dudak çizgisinden başlayarak iç dudağa kadar devam etmektedir. Bu işlem ile dudaklarda dolgunlukta oluşmaktadır. Ankara kalıcı makyaj eyeliner için yapılan uygulama da oldukça dikkatli olunması gerekmektedir. Kirpik dibinden istenilen incelikte ve uzunlukta yapılan çizim genellikle siyah ya da kahverengi olarak tercih edilmektedir. Bu işlem eyeliner sürme noktasında sıkıntı yaşayan ancak bu işlemi çok seven kişiler için oldukça avantajlı olmaktadır.

Ankara Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır ve Yapımı Noktasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kalıcı makyaj uygulaması özel olarak tasarlanmış olan küçük bir el matkabı büyüklüğündeki bir alet ve iğne ucu ile uygulanmaktadır. Cildin altına tesir edecek şekilde boyanın deri altına enjekte edilmesi sağlanmaktadır. Genel itibari ile acısız olan işlem ağrı eşiği fazla düşük kişiler için destek kremleri ile kontrol altına alınmaktadır. Ankara kalıcı makyaj uygulaması yapacak olan kişilerin gereken sertifikalara sahip olması gerekmektedir. Uygulamayı sonrasında dikkat edilmesi gerekenler:

  • Uygulama sonrasında bakımın düzenli olarak yapılması gerekmektedir.
  • Bölgenin 4 ya da 5 gün süresince nemli tutulması gerekmektedir.
  • Uygulama yapan kişinin estetik algısının ve el becerisinin üst seviyede olması beklenmektedir.
  • Kabuklanma sürecinde bölgede var olan kabukların soyulmaması kendiliğinden düşmesi beklenmelidir.
  • Uygulama alanının hijyen olması gerekmektedir.
İletişim

Copyright © 2024 Tüm Hakkı Saklıdır.